IPKO Superliga

Pefqeli hero për Prishtinën, Feronikeli bën detyrën ndaj Dritës

Çfarë atmosfere në stadiumin “Fadil Vokrri”, ku Prishtina mori një fitore të madhe ndaj Llapit, duke mbajtur të ndezur garën për titullin kampion në IPKO Superligën e Kosovës. Heroi i bardhekaltërve ndaj llapjanëve rezultoi Mërgim Pefqeli, (u asistua nga Mankenda) që me golin e tij (i vetmi i sfidës) në minutën e 88-të, bëri që të shpërthente festa në impiantin e kryeqytetit, ku kishte një prani të konsiderueshme të tifozëve.

Bën detyrën Feronikeli në sfidën e shtëpisë me Dritën e Gjilanit. Skuadra e Drenasi fitoi thellë 4-1 dhe vazhdon të mbajë kryesimin me 2 pikë më shumë se Prishtina.

Kastriot Rexha shënoi për vendësit në minutën e 33-të, ndërsa Da Silva dyfishoi në fillim të pjesës së dytë. Shaqiri i Gjilanit, me golin e shënuar në të 63-ën, dha përshtypjen se loja u hap, por ndodhi e kundërta, pasi Feronikeli realizoi edhe dy gola të tjerë me autorë Fazliun dhe Hotin. Me renditjen aktuale (72 Feronikeli dhe 70 Prishtina) titulli pritet të vendoset në javën e fundit, në superduelin Feronikeli-Prishtina.

Takimi tjetër mes Lirisë dhe KEK-ut, që kishte vetëm, vlerë statistikore, pasi të dyja skuadrat kanë rënë zyrtarisht nga kategoria, përfundoi me fitoren 3-1 të prizrenasve.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency