Connect with us

Hi, what are you looking for?

Basketboll

Peja fiton titullin, tifozët e Trepçës hedhin sende e fishekzjarre drejt lojtarëve

Peja fiton titullin kampion në Superligën e basketbollit të Kosovës për sezonin 2022-2023.

Ky takim u shoqërua nga brohorima dhe nga një atmosferë shumë e zjarrtë në tribuna.

Lexo edhe: 

 

Megjithatë nuk munguan as incidentet, pas përfundimit të ndeshjes me Trepçën që përfundoi me rezultatin 93:91.

Mbështetësit e Trepçës filluan të hidhni sende në parket dhe në drejtim të lojtarëve duke bërë që këta të fundit të vraponin drejt dhomave të zhveshjes.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...