Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Pejic: Të fitojmë “finalen” me Tiranën e të shpresojmë që ta marrë Laçi Kupën

Kukësi fitoi 1-0 përballë Skënderbeut në “Kukës Arena” duke mbajtur të gjalla shpresat për Europën. Drejtori Sportiv i verilindorëve, Pero Pejic, në prononcimin në “Gol pas Goli” deklaroi se tani Kukësin e pret “finalja” me Tiranën.

“Sot ishte shumë e rëndësishme ta fitonim ndeshjen. Jam i kënaqur me lojën, në pjesën e parë luajtëm shumë mirë. Edhe më të dytën jam i kënaqur, humbim shumë raste dhe nëse humb raste mund të pësosh gol. E menaxhuan shumë mirë rezultatin dhe kemi futur tri pikë në xhep.”

Aktivizimi i lojtarëve të rinj: “Nuk kemi eksperimentuar, gjatë gjithë sezonit kemi pasur probleme me dëmtimet dhe është normale të aktivizosh të rinjtë. Jam i kënaqur me 18-vjeçarin që aktivizuam, e rëndësishme është që e fituam ndeshjen.”

Shpresa për Europën: “Kemi 5-6 ditë për t’u përgatitur për Tiranën, është si finale për ne. Nëse e mbarojmë sezonin në vendin e katërt, duhet të presim finalen e Kupës. Jemi me këmbë në tokë duhet të presim se çfarë do të ndodhë.”

 

 

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...