Connect with us

Hi, what are you looking for?

Tenis

Pekin, Nadal kalon në gjysmëfinale, sfidon Dimitrov

Rafael Nadal kalon edhe amerikanin John Isner dhe kualifikohet në çerekfinalet e turneut 500 pikësh që po zhvillohet aktualisht në Pekin dhe që po transmetohet në Supersport. 1 orë 45 minuta i mjaftuan numrit 1 të Botës për të mposhtur në 2 sete amerikanin Isner me shifrat 6-4 7-6(7-0 në tiebreak).

Nadal tashmë do të ketë përballë në gjysmëfinale bullgarin Grigor Dimitrov i cili nga ana tjetër eliminoi në set final spanjollin Roberto Bautista Agut. Përfitoi nga tërheqja e belgut Steve Darcis, qiprioti Nick Kyrgios për tu kualifikuar gjithashtu në gjysmëfinalet e turneut, edhe pse deri në ato momente Kyrgios kishte fituar setin e parë 6-3 dhe kryesonte në të dytin 3-0.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...