Connect with us

Hi, what are you looking for?

Tenis

Pekin, Nadal në finale, tregon muskujt ndaj Dimitrov

Rafael Nadal nuk fal as bullgarin Grigor Dimitrov. Spanjolli konfirmoi momentin e shkëlqyer që po kalon, teksa pas suksesit në Us Open siguroi edhe kualifikimin në finalen e turneut 500 pikësh që po zhvillohet aktualisht në kryeqytetin e Kinës, Pekin.

2-1 me sete në favor të numrit 1 të Botës përfundoi gjysmëfinalja e parë e turneut aziatik, me Rafën që tashmë do të ketë edhe një pengesë të fundit për të kaluar dhe për të përmbushur të gjitha pritshmëritë, pasi ai është favoriti i madh për suksesin final në Pekin. Nadal mbylli llogaritë me Dimitrov në 2 orë e 19 minuta lojë, me shifrat 6-3 4-6 6-1.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....