Connect with us

Hi, what are you looking for?

Tenis

Pekin, Nadal në formë, kualifikohet në çerekfinale

Rafael Nadal eliminon lehtësisht rusin Karen Khachanov dhe kualifikohet kështu në çerekfinalet e turneut 500 pikësh  që po zhvillohet aktualisht në kryeqytetin e Kinës, Pekin. Në fazën e 1/8-ave të turneut që po transmetohet live edhe në Supersport, numri 1 i Botës imponoi ritmin e tij edhe ndaj rusit Khachanov të cilin e mposhti 2-0 me sete me shifrat e njëjta 6-3 6-3.

Në çerekfinale Nadal i cili është edhe favoriti i madh për të triumfuar në Pekin do të ketë përballë amerikanin John Isner i cili kaloi po në 2 sete argjentinasin    Leonardo Mayer.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...