Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Pele, mesazh për Neymarin: Do të jesh gjithmonë frymëzim…

Legjenda Pele me një mesazh në rrjetet sociale, donte të përqafonte virtualisht Neymarin për barazimin e rekordit të tij, edhe pse Brazili u eliminua nga Kupa e Botës:

“Të kam parë të rritesh, të ndiqja çdo ditë dhe më në fund mund të të përgëzoj për barazimin e numrit të golave të mi me Brazilin. Fatkeqësisht, dita nuk është më e lumtura për ne, por ti do të jesh gjithmonë një frymëzim. Rekordi im është vendosur gati 50 vjet më parë dhe askush nuk ka mundur t’i afrohet deri tani. E bëre djalë! Ju e dini, si unë, se asnjë shifër nuk është më e madhe se gëzimi për të përfaqësuar vendin tonë. Unë jam 82 vjeç dhe, pas gjithë kësaj kohe, shpresoj t’ju kem frymëzuar në një farë mënyre për të arritur këtu. Gjithashtu, shpresoj që suksesi juaj të përhapet te miliona njerëz që ju ndjekin për të sfiduar atë që duket e pamundur. Trashëgimia juaj nuk ka mbaruar. Vazhdoni të na frymëzoni!”

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...