Ligue 1

Pellegri ‘në luftë’ me kohën, për të thyer rekordin e Mbappesë

Pietro Pellegri ishte transferimi rekord për një 16-vjeçar, teksa shkoi te Monako, por pas vetëm 4 minutash lojë me skuadrën e Principatës, pësoi një dëmtim që do ta mbajë jashtë fushave, për disa muaj. Gjithsesi, djaloshi italian duket se i ka idetë e qarta për të ardhmen e tij dhe nuk është penduar aspak që u bë pjesë e Monacos.

“Ardhja këtu ishte zgjedhja e duhur për të bërë hapin e madh në karrierë. Monaco është një klub i madh dhe përshtypjet e para janë të gjitha pozitive, pasi në Ligue 1 ka më shumë hapësirë për të rinjtë. Dua të kthehem para 10 majit dhe të shënoj për të thyer rekordin e Mbappe-së, i cili është më i riu që ka shënuar”, thotë Pietro.

Vendimi për të shkuar në Monako erdhi pothuajse si një surprizë, gjatë seancës së fundit të dimrit. Pellegri kishte ngjallur interes në të gjithë futbollin italian, por zgjodhi Principatën në Ligue 1.

“Ne kemi vendosur çdo gjë në disa ditë. Si për mua, edhe për agjentin tim, dukej zgjedhja e duhur për të bërë hapin e madh të karrierës. Në Ligue 1 japin më shumë hapësirë për të rinjtë, është futboll më fizik, por ka më pak taktika, dhe duke punuar me përulësi, mund të bëj mirë”, u shpreh lojtari italian.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency