Kupa e Italise

Pellegrini mposht i vetëm Parmën, Roma është çerekfinalistja e fundit

Me sfidën Parma-Roma u mbyll edhe faza e 1/8-ave të Kupës së Italisë, ndërsa fitorja 0-2 e verdhekuqve në stadiumin “Tardini”, i bëri ata skuadrën e tetë dhe të fundit që siguron kalimin për në çerekfinale.

Të dy skuadrat vinin me mungesa në këtë takim, kryesisht për shkak të dëmtimeve, ndërsa pas një pjese të parë në baraspeshë, kryeqytetasit bënë diferencën në 45-minutëshin e dytë, duke çuar dy herë topin në rrjetë.

Lorenzo Pellegrini ishte heroi i Romës në këtë takim, pasi shënoi golin e parë në minutën e 49’ dhe dyfishoi shifrat në të 76-ën, me ekzekutimin e saktë të një 11-metërshi të akorduar me ndihmën e VAR-it.

Në fazën çerekfinale Roma do të përballet me Juventusin, ndërsa takimet e tjera do të jenë Fiorentina-Inter, Milan-Torino dhe Napoli-Lazio.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency