Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

Pellegrini: Roma luajti e bashkuar si një familje, duke pasur identitet të fortë

Kapiteni i Romës, Lorenzo Pellegrini, tha pas barazimit 0-0 ndaj Bayer Leverkusenit, rezultat që i jep finalen e Europa League, seia dolën të fitonin duke luajtur të bashkuar.

Pellegrini theksoi, në konferencën për mediet pas kësaj ndeshje, se ia dolën mbanë si një familje.

Lexo edhe:

“Ka shumë gjëra në të cilat Roma duhet dhe mund të përmirësohet, por duke sakrifikuar veten, duke pasur një identitet të fortë, si një grup i vërtetë, askush nuk të ndal dot. Bayer është një ekip i fortë, ka individualitete të rëndësishme, ka driblime, ata po humbisnin dhe ata duhej të sulmonin. Arritëm si familje dhe ia dolëm mbanë në këtë biznes të vogël”-tha kapiteni i “verdhekuqve”.

Lajme të tjera

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Featured

Lionel Messi refuzon Barcelonën. Ylli argjentinas ka marrë vendimin final për të ardhemn e tij, teksa ka zgjedhur të transferohet në Shtetet e Bashkuara...