Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Penalizoi Interin në rrugën drejt titullit, portieri vendos një rekord absolut në Serinë A

Sezonin e kaluar i dhuroi Bolognës një gol, që i kushtoi Interit titullin kampion dhe do të mbahet mend gjatë për këtë, megjithatë Ionut Radu po tregon se është një portier shumë cilësor, në 6 javët e para të kampionatit.

I huazuar te Cremonese, gardiani rumun është ai që ka realizuar më shumë pritje në këto javë të para, plot 38 të tilla, shumë më tepër se Dragowski që renditet i dyti me 36 pritje dhe Sepe, Audero e Montipo me nga 22 pritje.

Në 6 javët e para Cremonese numëron 4 humbje dhe vetëm dy barazime, duke pësuar 10 gola, por bilanci do të ishte shumë më i keq, nëse Radu nuk do të tregonte një formë spektakolare, duke shmangur shumë gola të sigurt me pritjet e tij të shumta.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...