Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Penalltia e humbur kundër Francës, Kane: Nuk do ta harroj kurrë, ja çfarë mendova në atë moment

Anglia e mbylli në fazën e çerekfinaleve aventurën e saj në Botërorin e Katarit teksa “Tre Luanët” u eliminuan nga Franca. Megjithatë, sfida mund të kishte marrë një tjetër rrjedhë nëse Harry Kane nuk do të gabonte nga pika e bardhë në momentin që rezultati ishte 1-2 për francezët.

Në lidhje me këtë episode, sulmuesi i Tottenham u shpreh për Evening Standart se nuk do të mund ta harroj kurrë gafën, edhe pse shtoi se penalltia nuk do të ndikoj tek ai si lojtar apo person.

“Me shumë mundësi atë penallti të humbur kundër Francës do ta kujtoj për të gjithë pjesën e mbetur të jetës. Por, kështu e ka futbolli, do të vijoj të punoj fort dhe të përmirësohem. Pasi humba penalltinë, mendova të rikthehesha në lojë, ta harroja gabimin sa më shpejt të ishte e mundur pasi ishte një moment vendimtar i sfidës. Tani më duhet të merrem me atë penallti të humbur në çdo ditë që kalon, por nuk do ta lejoj që diçka e tillë të ndikoj tek unë si lojtar apo person”, u shpreh Kane.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Në konferencën e zakonshme për shtypin, Sylvinho, trajneri i kombëtares shqiptare, analizoi rrugëtimin e kuqezinjve në grupin B të Euro 2024. “Po, jam krenar...

Kombëtare

Shkurtimisht foli Sylvinho pas eliminimit të Shqipërisë nga Euro 2024. Trajneri brazilian i Kombëtares vlerësoi paraqitjet e skuadrës kuqezi në duelet ndaj Italisë, Kroacisë...