Kupa e Italise

Milani ‘pushton’ sërish Romën, kuqezinjtë shkojnë në finale

U desh të luheshin plot 120 minuta lojë në ‘Olimpico’, përveç atyre 90 në ‘San Siro’, u desh goditja e 11-metërshave për të përcaktuar skuadrën finaliste të Kupës së Italisë dhe do të jetë pikërisht Milani, skuadra që do të diskutojë trofeun me Juventusin më 9 maj.

Thomas Strakosha bën detyrën e tij, ashtu si Donnarumma, por vendimtare për kualifikimin u bë një goditje mbi kuadrat e futbollistit të Lazios, Luis Felipe.

Lazio dominoi në pjesën e parë dhe krijoi disa mundësi të mira shënimi, por Donarumma u tregua në lartësinë e detyrës, duke pritur gjuajtjet në drejtim të portës. Milani u zgjua disi në pjesën e dytë, por sulmet e skuadrës së Gattusos, rrallë kërcënuan rrezikshëm Strakoshën.

Pas 90 minutave në barazim pa gola, sfida iu drejtua 30 minutave shtesë, ku të dy skuadrat u treguan shumë të kujdesshme për të mos pësuar, dhe panë shumë pak në portat kundërshtare.

Gjatë ekzekutimit të 11-metërshave, Strakosha priti dy të tilla dhe po aq priti edhe portieri i Milanit, Giggio Donnarumma, por Luis Alberto ‘tradhtoi’ Lazion, duke goditur mbi kuadrat penalltinë e 7 për lacialët.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency