Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Pendohet Draxler, transferohet në Katar, 20 milionë euro në arkat e PSG-së

Julian Draxler tani ka ndryshuar mendim, futbollist gjerman është gati të transferohet në Katar. Mesfushori 29-vjeçar gjerman, i cili fillimisht refuzoi ofertën e Al-Ahlit (Katar) për arsye familjare, me sa duket është bindur në orët e fundit dhe është gati të nisë një fazë të re në karrierën e tij.

Lexoni edhe:

Ish-lojtari i Schalke 04 dhe Wolfsburgut, raporton “Sky Sport DE”, i ka informuar të dy klubet: 20 milionët e vendosura në tryezë nga skuadra me qendër në Doha ishin vendimtare, gjë që i shtyu francezët të shpejtonin operacionin.

Draxler do të mbërrijë në skuadrën e tij të re mes së premtes dhe së shtunës për t’iu nënshtruar ekzaminimeve mjekësore dhe për të nënshkruar një kontratë dyvjeçare.

 

 

 

 

 

 

Lajme të tjera

Futboll

Ndeshja Waalwijk-Ajax u ndërpre përfundimisht, pas dëmtimit të rëndë që pësoi portieri Eitenne Vaessen. Portieri i vendasve ra pa ndjenja në minutën e 85’...

La Liga

Myrto Uzuni nuk e nisi si titullar ndeshjen e Granadës në transfertë ndaj Almerias si pasojë e një problem fizik nga sfida e kaluar....

Premier League

Organi i gjyqtarëve PGMOL (Professional Game Match Officials Limite) ka pranuar se vendimi për të anuluar golin e Luis Diaz në humbjen 2-1 të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...