Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Pep Guardiola “harron” stolin, imiton Jose Mourinhon

Manchester City e mbylli në barazim 1-1 takimin e parë ndaj Leipzig, sfidë e vlefshme për raundin e 1/8-ve në Champions League.

Avantazhi i Riyad Mahrez u zhvlerësua nga goli i kroatit Josko Gvardiol. Skuadra çerekfinaliste do të mësohet në duelin e kthimit në “Etihad Stadium” (14 mars).

Pep Guardiola vendosi një rekord në sfidën e luajtur në tokën gjermane. Trajneri spanjoll nuk kreu asnjë zëvendësim gjatë ndeshjes!

Një gjë e tillë kishte ndodhur për herë të fundit nga Jose Mourinho në kompeticionin e Champions League.

Luhej United-Juventus (0-1), “Special One” drejtonte anglezët dhe e mbylli duelin me të njëjtët lojtarë me të cilët e nisi.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....