Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Pep Guardiola kërkon një anësor, ia vë syrin futbollistit të Chelsea-t

Manchester City nuk pret që João Cancelo të kthehet nga Bayerni, klubi ku u huazua në këtë merkato dimri me opsionin e blerjes. Trajneri Pep Guardiola u ka kërkuar tashmë drejtuesve të City-t që t’i gjejnë një anësor të nivelit të lartë.

Sipas “Times”, Chilwell (Chelsea) një nga futbollistët e më të preferuar të Spanjollit. Guardiola tentoi ta merrte nën urdhrat e tij në vitin 2020, vetëm pala preferoi të shkonte te blutë e Londrës.

Lojtari i përfaqësueses angleze ka vuajtur nga dëmtime të shumta që kur u bë pjesë e Chelsea-t dhe duhet të mposhtë edhe konkurrencën e fortë të Marc Cucurellas.

Shtypi anglez zbulon se Guardiola ishte i shqetësuar me qëndrimin e Cancelos dhe preferoi më mirë largimin e tij sesa të mbetej i pakënaqur të Cityzens.

 

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...