Premier League

Pep Guardiola me sytë nga Armando Broja

Titulli kampion kalon nga Armando Broja.

Do të luhet sonte, sfida e javës së 37-të midis Southampton dhe Liverpool, një takim që vlen titullin kampion për “The Reds”.

Në “St. Mary Stadium”, Liverpool dhe Klopp do të kërkojnë të shfrytëzojnë hapin fals të Manchester City-t, për të çuar diferencën midis dy skuadrave në një pikë.

Skuadra e Guardiola-s kryeson me 90 pikë, pas 37-të javësh, ndërsa Liverpool qëndron në vendin e dytë me 86-të pikë.

Kampionët e EFL Cup dhe FA Cup janë të “dënuar” për të fituar, pasi në rast dështimi, Klopp dhe Liverpool mund t’i thonë lamtumirë ëndrrës titull, ndërsa në rast disfate, City do të shpallej matematikisht kampion.

Broja me shokë kanë nevojë për një pikë që të zyrtarizojnë qëndrimin në elitë në ndeshjen e fundit të sezonit në shtëpinë e tyre.

Southampton prezantohet në këtë sfidë pas katër javëve pa fitore, ndërsa Liverpool vjen me “oreksin” e duhur pas dy trofeve të parë sezonal, por me mungesa. Fabinho, Salah dhe Van Dijk nuk janë të disponueshëm për Klopp, ndërsa Hasenhuttl i bën llogaritë pa Livramenton.

Sfidën që nis në orën 21:00 mund ta ndiqni eksluzivisht në “SuperSport 2”.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Ligue 1 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Auxerre
0
0
0
0
0
0
0
0
2Lille
0
0
0
0
0
0
0
0
3Lorient
0
0
0
0
0
0
0
0
4Monaco
0
0
0
0
0
0
0
0
5Nantes
0
0
0
0
0
0
0
0
6Nice
0
0
0
0
0
0
0
0
7PSG
0
0
0
0
0
0
0
0
8Strasbourg
0
0
0
0
0
0
0
0
9Ajaccio
0
0
0
0
0
0
0
0
10Angers SCO
0
0
0
0
0
0
0
0
11Brest
0
0
0
0
0
0
0
0
12Clermont
0
0
0
0
0
0
0
0
13Montpellier
0
0
0
0
0
0
0
0
14Reims
0
0
0
0
0
0
0
0
15Troyes
0
0
0
0
0
0
0
0
16Olympique Marseille
0
0
0
0
0
0
0
0
17Toulouse
0
0
0
0
0
0
0
0
18Lens
0
0
0
0
0
0
0
0
19Rennes
0
0
0
0
0
0
0
0
20Olympique Lyonnais
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency