Futboll

Pepa: Lushnja do jetë si Luftëtari

Pas një eksperience aspak pozitive te Vllaznia ku luajti në total vetëm 16 ndeshje në kampionat duke mos shënuar asnjë gol, Brunild Pepa u rikthye te Lushnja për të rifituar shkëlqimin e dikurshëm. Sulmuesi 26-vjecar është i lumtur që do të mbajë sërish veshur fanellën e skuadrës së vendëlindjes së tij, me shpresën se këtë herë do të jetë përcaktues me gola dhe asiste.

Pepa ishte edhe afrimi i parë i verdhejeshilëve në këtë merkato. Më pas ai tregoi edhe arsyet se përse zgjodhi Lushnjen për të vazhduar karrierën.

Lushnja rikthehet në elitën e futbollit shqiptar pas 3 viteve mungesë me objektivin për të qëndruar sa ma gjatë në Kategorinë Superiore. Pepa është optimist madje beson se verdhëjeshilët mund të jenë Luftëtari i sezonit të ri, pra jo një skuadër që do të luftojnë për mbijetesën por për vendet e para të klasifikimit.

Në fund një mendim i Pepës edhe për konkurencën në skuadër pasi përvec tij në repartin e avancuar trajneri, Artan Bano ka në dispozicion edhe dy sulmues me shumë përvojë sic janë Fatjon Sefa dhe Mikel Canka.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency