Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Pepe refuzon rikthimin tek Arsenali, dëshiron të qëndrojë në Francë

Pepe refuzon rikthimin te Arsenali
Pepe refuzon rikthimin te Arsenali

Nicolas Pepe dëshiron ta vazhdojë karrierën në Ligue 1 te Nice, edhe pas përfundimit të huazimit. Sulmuesi anësor, i blerë nga Arsenali për 80 milionë euro te Lille, po paraqitet mirë këtë sezon, teksa ka shënuar 8 gola.

Ai futet në vitin e fundit të kontratës me “Topçinjtë”, që do të ishin të kënaqur nëse kursejnë pagën e tij dhe marrin një tarifë transliferimi në verë.

Lexo edhe:

  1. Mehmeti fjalëpak: Kombëtarja një ëndërr, gati të luaj titullar
  2. Uzuni: Më Sylvinho-n do bëjmë lojë ofensive, kam oferta nga disa kampionate
  3. Gabimi në finalen e Botërorit, Kolo Muani: E urrej atë çast, por duhet të shoh përpara!
  4. Buffon: Ju tregoj gabimin më të madh në jetës dhe kur tërhiqem

Nice nga ana tjetër nuk e ka vendosur përfundimisht se çfarë do të bëjë me Pepe, prej të cilit pret edhe pak më tepër për ta blerë përfundimisht nga Arsenali. Sulmuesi së fundmi ka kaluar një dëmtim dhe duhet t’i japë gaz për ta bindur klubin francez.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...