Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Për David Silvan mosha është thjesht numër, gati rinovimi me baskët

David Silva është shumë pranë rinovimit të kontratës me Real Sociedadin. 36-vjeçari, i cili u transferua në vitin 2020 me parametër zero nga Manchester City, ku kaloi vetet e tij më të mira, vazhdon të japë maksimumin me fanellën e baskëve.

Falë performacës së tij në fushën e blertë ka bindur drejtuesit e klubit për t’i rinovuar kontratën me aktualen që i përfundon në fund të sezonit. Mediet në Spanjë raportojnë se mesfushori dhe drejtuesit e klubit e kanë arritur tashmë marrëveshjen, që do ta mbajë David Silvan të lidhur edhe për një tjetër sezon në “Anoeta”.  Me shumë mundësi futbollisti do të hedhë të zezën mbi të bardhë gjatë këtij muaji.

 

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...