Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

Për Djokovic nuk ka dyshime, zbulon rivalin numër 1

Muajt e fundit kanë rezultuar të suksesshëm për Novak Djokovic i cili ka hedhur pas krahëve problemet fizike dhe është rikthyer në majë teksa triumfoi edhe në Grand Slam-in e parë të vitit në Australian Open.

Tashmë, në moshën 35-vjeçari sheh të sfidohet edhe nga të rinjtë e talentuar që i janë shfaqur botës së tenisit, megjithatë para eventit të radhës ATP 500 në Dubai, shprehet se rivali i tij kryesor mbetet Rafael Nadal, edhe pse nuk i kurseu fjalët e mira për Carlos Alcaraz.

“Alcaraz është numri dy në botë dhe deri më tani ka qenë i shkëlqyer. Ka arritur në nivele të larta dhe kjo është karakteristikë e një lojtari të maturuar, edhe pse ai ka nuk shumë eksperiencë. Nadal? Kam një duel tjetër me Nadal dhe rivaliteti me të nuk shuhet për një vit e gjysmë ku dikush ka bërë mirë dhe një tjetër ka bërë më pak mirë.

Për mua Nadal ka qenë rivali më i madh dhe me shumë mundësi do të mbetet kështu deri në fundin e karrierës”, u shpreh “Nole”. Kujtojmë se dyshja Nadal-Djokovic ndajnë edhe rekordin për më shumë Grand Slam të fituar , 22 të tillë dhe me siguri do të tentojnë deri në fundin e karrierës për të mbajtur fronin të gjithin për vete.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...