Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Për herë të parë në histori në çerekfinale, tifozët e Marokut “derdhen” rrugëve të vendit (video)

Maroku bëhet përfaqësuesja e parë afrikano-veriore dhe e katërta afrikane që arrin në çerekfinale të Kupës së Botës. Një sukses historik për këtë kombëtare, që arriti të eliminonte Spanjën, kampione bote në vitin 2010. Më herët, nga Afrika kanë mundur të prekin çerekfinalet Kameruni (1990), Senegali (2002) dhe Gana (2010)

Tifozët e Marokut “u derdhën lumë” nëpër rrugët e qyteteve, me flakadanë e fishekzjarrë në duar, për t’iu gëzuar një suksesi kaq të madh, të papërjetuar më parë.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...