Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Për herë të parë nga tetori, rekordi negativ i Barcelonës ndaj Almerias

Barcelona u “thye” në transfertë nga Almeria me katalanasit të cilët u mposhtën me rezultatin 1-0. Për vendasit ishte triumfi i parë në histori përballë blaugranave, duke festuar një ditë speciale. Nga ana tjetër, të besuarit e trajnerit Xavi Hernandez nuk patën energjinë e duhur ndërsa pas kësaj humbje dështuan edhe të rrisnin diferencën e pikëve nga Reai ndjekës teksa tashmë Los Blancos janë shtatë pikë më pak se Barça.

Nga ana tjetër, skuadra e Xavit regjistroi edhe një rekord negativ duke qenë se për herë të parë nga tetori i vitit 2022, Robert Leëandoëski me shokë nuk mundën të gjenin rrugën e rrjetës. Për herë të fundit kur katalanasit dështonin të shënonin gol, ishte ndeshja e 26 tetorit në Champions League përballë Bayern Munich (0-3) në Camp Nou.

Lexo edhe:

Sa i takon La Liga-s ishte e dyta herë që Barcelona nuk ia del të shënojë gol teksa më parë kishte “ngecur” në një barazim 0-0 në ndeshjen hapëse të kampionatit ndaj Rayo Vallecanos.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...