Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Për supersfidën ndaj Interit, Leao bën stërvitje të diferencuar

Me derbin e Italisë që po afron, duket se Rafael Leao do të jetë mungesa e madhe e kësaj sfide.Portugezi mori një dëmtim në sfidën e ditës së shtunë ndaj Lazio, duke lënë fushën në minutën 11.

Në ditën e sotme në Milanello, 23-vjeçari ka zhvilluar stërvitje të diferncuar nga grupi. Leao sot ka zhvilluar vetëm stërvitje në palestër por nuk ka zhvilluar stërvitje me topin.

Nga këto zhvillime duket se mungesa e Leao është thuajse e sigurtë në derbin e parë. Milani do të gjejë përballë Interin në gjysmëfinalet e Champions League, ditën e mërkurë në orën 21:00.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...