La Liga

Përbuzi gjyqtarin e katërt, Koemen pezullohet dy ndeshje

Ronald Koeman është ndëshkuar nga Komiteti i Konkurrencës në Federatën Spanjolle të Futbollit (RFEF) për shkak të kartonit të kuq që mori në minutën e 66-të të ndeshjes Barça-Granada (1-2). Gjyqtari asturian, Pablo González Fuertes, ia nxori kartonin e kuq pasi holandezi, edhe pse ishte këshilluar më parë, përbuzi gjyqtarin e katërt me fjalët: Çfarë tipi qenke!

Komiteti i Konkurrencës, në zbatim të Nenit 117 të Rregullores Disiplinore, e cila u referohet veprimeve të arbitrave, trajnerëve ose autoriteteve të tjera sportive, vendosi pezullimin e Koemanit në dy ndeshje.

Në këtë mënyrë, Koeman nuk do të jetë në gjendje të ulet në stol në sfidat e rëndësishme që Barça do të luajë kundër Valencias, në Mestalla, këtë të diel (21:00), dhe kundër Atléticos së Madridit, në Camp Nou, më 8 maj.

Sidoqoftë, trajneri holandez do të udhëtojë për në Valencia me pjesën tjetër të ekipit dhe do të shohë ndeshjen nga një zonë të stadiumit.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency