FA Cup

Përcaktohen çiftet çerekfinaliste të FA Cup, United përballë Wolves

Në përfundim të sfidës së “Stamford Bridge” mes Chelsea-t dhe Manchester United, e fituar 0-2 nga “Djajtë e Kuq”, u hodh shorti për fazën pasardhëse të kompeticionit më të vjetër në botë, FA Cup. Goglat e vendosën Manchestër United përballë Wolverhamptonit, ndërsa Manchester City-t i rezervuan si kundërshtar Swansea City-n. Dy çiftet e tjera janë Watford – Crystal Palace dhe Millwall – Brighton.

Ndeshjet çerekfinale do të zhvillohen ndërmjet datave 15 dhe 18 mars (nga e premtja deri të hënën).

Fituesit e fazës 1/4 të FA Cup do të përfitojnë nga 720.000 paundë (822.630 euro), pasi Federata Angleze e Futbollit i kishte dyfishuar fondet në fillim të këtij sezoni.

Çerekfinalet:

Swansea City – Manchester City

Watford – Crystal Palace

Wolverhampton Wanderers – Manchester United

Millwall – Brighton & Hove Albion

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency