Serie A

Përcaktohet kalendari i Serisë A, sfida e titullit, Juve-Lazio, më 20 korrik (21:45)

Pas vendimit zyrtar për rifillimin e Serisë A, tashmë është përcaktuar edhe kalendari i javëve të mbetura me oraret përkatëse përveç tri javëve të fundit që parimisht do të zhvillohen më 26 korrik, 29 korrik dhe 2 gusht. Oraret e ndeshjeve të javëve të fundit do të vendosen në bazë të objektivave që do të kenë skuadrat.

Kampionati elitar italian rikthehet duke i dhënë prioritet ndeshjeve të pazhvilluara të javës së 26-të. E para do të jetë Torino-Parma, të shtunën e 20 qershorit, në orën 19:30 dhe në 21:45 Verona – Cagliari. Të dielën, më 21 qershor do të zhvillohen edhe dy ndeshjet e fundit (të prapambetura), Aalanta-Sassuolo (19:30) dhe Inter-Sampdoria (21:45).

Pasi të mbyllen ndeshjet e prapambetura, vijon fluksi normal i ndeshjeve me javën e 27-të. Të hënën, më 22 qershor, ky raund nis Lecce-Milan, në orën 19.30 dhe mbyllet të mërkurën në mbrëmje.

Përplasja që mund të vendosë shumë për titullin, Juventus-Lazio, do të zhvillohet më 20 korrikm në orën 21:45.

Të prapambetura

E shtunë, 20 qershor

19:30 TORINO-PARMA

21:45 VERONA-CAGLIARI

E diel, 21 qershor

19:30 ATALANTA-SASSUOLO

21:45 INTER-SAMPDORIA

Java 27

E hënë, 22 qershor

19:30 LECCE-MILAN

19:30 FIORENTINA-BRESCIA

21:45 BOLOGNA-JUVENTUS

E martë, 23 qershor

19:30 VERONA-NAPOLI

19:30 SPAL-CAGLIARI

21:45 GENOA-PARMA

21:45 TORINO-UDINESE

E mërkurë, 24 qershor

19:30 INTER-SASSUOLO

21:45 ATALANTA-LAZIO

21:45 ROMA-SAMPDORIA

Java 28
E premte 26 qershor ora 21.45 JUVENTUS-LECCE
E shtunë 27 qershor ora 17.15 BRESCIA-GENOA
E shtunë 27 qershor ora 19.30 CAGLIARI-TORINO
E shtunë 27 qershor ora 21.45 LAZIO-FIORANTINA
E diel 28 qershor ora 17.15 MILAN-ROMA
E diel 28 qershor ora 19.30 NAPOLI-SPAL
E diel 28 qershor ora 19.30 SAMPDORIA-BOLOGNA
E diel 28 qershor ora 19.30 SASSUOLO-VERONA
E diel 28 qershor ora 19.30 UDINESE-ATALANTA
E diel 28 qershor ora 21.30 PARMA-INTER

 

Java 29
E martë 30 qershor ora 19.30 TORINO-LAZIO
E martë 30 qershor ora 21.45 GENOA-JUVENTUS
E mërkurë 1 korrik ora 19.30 BOLOGNA-CAGLIARI
E mërkurë 1 korrik ora 19.30 INTER-BRESCIA
E mërkurë 1 korrik ora 21.45 FIORANTINA-SASSUOLO
E mërkurë 1 korrik ora 21.45 VERONA-PARMA
E mërkurë 1 korrik ora 21.45 LECCE-SAMPDORIA
E mërkurë 1 korrik ora 21.45 SPAL-MILAN
E enjte 2 korrik ora 19.30 ATALANTA-NAPOLI
E enjte 2 korrik ora 21.45 ROMA-UDINESE

 

Java 30

E shtunë 4 korrik ora 17.15 JUVENTUS-TORINO
E shtunë 4 korrik ora 19.30 SASSUOLO-LECCE
E shtunë 4 korrik ora 21.45 LAZIO-MILAN
E diel 5 korrik ora 17.15 INTER-BOLOGNA
E diel 5 korrik ora 19.30 BRESCIA-VERONA
E diel 5 korrik ora 19.30 CAGLIARI-ATALANTA
E diel 5 korrik ora 19.30 PARMA-FIORANTINA
E diel 5 korrik ora 19.30 SAMPDORIA-SPAL
E diel 5 korrik ora 19.30 UDINESE-GENOA
E diel 5 korrik ora 21.45 NAPOLI-ROMA

 

Java 31

E martë 7 korrik ora 19.30 LECCE-LAZIO
E martë 7 korrik ora 21.45 MILAN-JUVENTUS
E mërkurë 8 korrik ora 19.30 FIORANTINA-CAGLIARI
E mërkurë 8 korrik ora 19.30 GENOA-NAPOLI
E mërkurë 8 korrik ora 21.45 ATALANTA-SAMPDORIA
E mërkurë 8 korrik ora 21.45 BOLOGNA-SASSUOLO
E mërkurë 8 korrik ora 21.45 ROMA-PARMA
E mërkurë 8 korrik ora 21.45 TORINO-BRESCIA
E enjte 9 korrik ora 19.30 SPAL-UDINESE
E enjte 9 korrik ora 21.45 VERONA-INTER

 

Java 32

E shtunë 11 korrik ora 17.15 LAZIO-SASSUOLO
E shtunë 11 korrik ora 19.30 BRESCIA-ROMA
E shtunë 11 korrik ora 21.45 JUVENTUS-ATALANTA
E diel 12 korrik ora 17.15 GENOA-SPAL
E diel 12 korrik ora 19.30 CAGLIARI-LECCE
E diel 12 korrik ora 19.30 FIORANTINA-VERONA
E diel 12 korrik ora 19.30 PARMA-BOLOGNA
E diel 12 korrik ora 19.30 UDINESE-SAMPDORIA
E diel 12 korrik 21.45 NAPOLI-MILAN
E hënë 13 korrik ora 21.45 INTER-TORINO

 

Java 33

E martë 14 korrik ora 21.45 ATALANTA-BRESCIA
E mërkurë 15 korrik ora 19.30 BOLOGNA-NAPOLI
E mërkurë 15 korrik ora 19.30 MILAN-PARMA
E mërkurë 15 korrik ora 19.30 SAMPDORIA-CAGLIARI
E mërkurë 15 korrik ora 21.45 LECCE-FIORANTINA
E mërkurë 15 korrik ora 21.45 ROMA-VERONA
E mërkurë 15 korrik ora 21.45 SASSUOLO-JUVENTUS
E mërkurë 15 korrik ora 21.45 UDINESE-LAZIO
E enjte 16 korrik ora 19.30 TORINO-GENOA
E enjte 16 korrik ora 21.45 SPAL-INTER

 

Java 34
E shtunë 18 korrik ora 17.15 VERONA-ATALANTA
E shtunë 18 korrik ora 19.30 CAGLIARI-SASSUOLO
E shtunë 18 korrik ora 21.45 MILAN-BOLOGNA
E diel 19 korrik ora 17.15 PARMA-SAMPDORIA
E diel 19 korrik ora 19.30 BRESCIA-SPAL
E diel 19 korrik ora 19.30 FIORANTINA-TORINO
E diel 19 korrik ora 19.30 GENOA-LECCE
E diel 19 korrik ora 19.30 NAPOLI-UDINESE
E diel 19 korrik ora 21.45 ROMA-INTER
E hënë 20 korrik ora 21.45 JUVENTUS-LAZIO

 

Java 35
E martë 21 korrik ora 19.30 ATALANTA-BOLOGNA
E martë 21 korrik ora 21.45 SASSUOLO-MILAN
E mërkurë 22 korrik ora 19.30 PARMA-NAPOLI
E mërkurë 22 korrik ora 21.45 INTER-FIORANTINA
E mërkurë 22 korrik ora 21.45 LECCE-BRESCIA
E mërkurë 22 korrik ora 21.45 SAMPDORIA-GENOA
E mërkurë 22 korrik ora 21.45 SPAL-ROMA
E mërkurë 22 korrik ora 21.45 TORINO-VERONA
E enjte 23 korrik ora 19.30 UDINESE-JUVENTUS
E enjte 23 korrik ora 21.45 LAZIO-CAGLIARI

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency