Formula 1

Perez me COVID-19, humb garën e Silverstone

COVID-19 shkakton alarm në Formula 1 para garës së Silverstone. Piloti i Racing Point, Sergio Perez, bëri testin e Koronavirusit dhe rezultoi pozitiv e për rrjedhojë u izolua për të mos rrezikuar të tjerët. FIA e konfirmoi lajmin me një shënim zyrtar, ndërsa vetë skuderia britanike përditësoi informacionin mbi gjendjen e pilotit:

“Sergio është fizikisht mirë dhe me humor të mirë, por do të vazhdojë me periudhën e vetizolimit në përputhje me linjat udhëzuese të autoritetit shëndetësor.”

Meksikani nuk do të marrë pjesë në Çmimin e Madh të Britanisë. Për të zënë vendin e tij mund të ishte një mes Esteban Gutierrez ose Stoffel Vandoorne (të dy shoferët e Mercedes), megjithëse disa zëra që vijnë nga Anglia gjithashtu vendosën Nico Hulkenberg midis kandidatëve të kualifikuar.

Skuadra Racing Point nuk ka njoftuar ende zyrtarisht planet e saj, por ka konfirmuar qëllimin për të dërguar dy makina në pistë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency