Bundesliga

Përfiton Bayerni, mposht 3-1 Schalken dhe i afrohet Dortmundit

Bayerni i Mynihut përfitoi nga barazimi i Dortmundit me Hoffenheimin, duke rikuperuar 2 pikë në renditje ndaj verdhezinjve, me diferencën mes kryesuesve dhe kampionëve në fuqi të Bundesligës që shkon 5 pikë (50/45).

Skuadra bavareze iu imponua 3-1 Schalkes në “Allianz Arena”, ku sfida mori drejtin në favior të vendasve që në fillim. Në minutën e 12-të, Brouma, në tentativë për të larguar rrezikun, i dha pa dashje një trajektore të çuditshme topit, që e kapi të papërgatitur portierin mik. Gjithsesi, Schalke arriti të barazonte me Kutucu në minutën e 25-të, por dy minuta më vonë Lewandowski riktheu epërsinë për bavarezëve. Në fillim të pjesës së dytë Gnabry shënoi edhe golin e sigurisë për Bayernin, që gjatë pjesës së mbetur të lojës u fokusua më shumë që të mos pësonte gol, për të qenë i sigurt për fitoren.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency