Itali

Përforcimi i mbrojtjes, Milan kthen sytë nga PSG-ja dhe Bayern Leverkusen

Milan është duke kërkuar të përforcojë mbrojtjen dhe sipas raportimeve nga Italia është pikërisht ky repart që i ka vënë në lëvizje “kuqezinjtë” në merkato.

“Djalli” i ka vënë syrin Abdou Diallo të Paris Saint-Germain dhe 20-vjeçarit të Bayer Leverkusen Piero Hincapie.

Sebegalezi ka kontratë deri në 2024-ën me parizienët dhe vlera e kartonit tij aktualisht kap shifrën e 18 milionë eurove, ndaj nuk dihet nëse Milan do jetë i gatshëm të paguajë aq për 26-vjeçarin.

Edhe Hincapie ka pak a shumë të njëjtën vlerë, rreth 17 milionë euro, por në ndryshim nga Diallo, mbrojtësi i Bayer Leverkusen numëron më shumë paraqitje këtë sezon, 27 nga 12 te lojtarit nga Senegali.

Megjithatë edhe në rastin e lojtarin nga Ekuadori, duhet parë nëse klubi gjerman do e shesë, pasi palët kanë kontratë deri në vitin 2026.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency