Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Përforcimi i parë për Milanin, 31-vjeçari firmos deri në 2027

Marco Sportiello është përforcimi i parë i Milanit për sezonin e ri. Marrëveshja ishte arritur prej kohësh, teksa sot portieri italian ka firmosur kontratën zyrtare me kuqezinjtë.

31-vjeçari i dha fund aventurës me Atalantën, duke u transferuar te Milani si lojtar i lirë. “Gardiani” ka firmosur një kontratë 4-vjeçare me “Djallin”, aty ku shkon si zëvendësi i Mike Maignan.

Lexo edhe:

Sportiello i zë vendin rumunit Ciprian Tatarusanu, i cili është larguar pas tri sezoneve të kaluara me skuadrën e Stefano Piolit.

Tifozët presin përforcime dhe goditet e radhës së Milanit pritet të jenë Ruben Loftus-Cheek dhe Cristian Pulisic nga Chelsea.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...