Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Përforcimi i pestë, mesfushori shqiptar firmos me klubin e Bundesligës

Elvis Rexhbecaj është zyrtarisht lojtar i Augsburgut, që pagoi 1.7 milionë euro te Wolfsburgu për shërbimet e 24-vjeçarit shqiptar, i cili ka firmosur një kontratë 4-vjeçare.

Qendërmesfushori nga Prizreni ishte i huazuar te Bochum në sezonin e fundit, skuadër me të cilën zhvilloi 36 ndeshje mes Bundesligës dhe Kupës së Gjermanisë.

Rexhbecaj është përforcimi i pestë në merkato i skuadrës bavareze, që kërkon të sigurojë sa më shpejt qëndrimin në elitën e futbollit gjerman.

Për mesfushor interesohen Kosova e Shqipëria. Emri i tij është lidhur edhe me kombëtaren gjermane. Deri tani asnjë vendim nga ana e Rexhbecajt.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...