Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Performancat fantastike, dy shqiptarë në formacionin e javës

Portieri i Kombëtares së Shqipërisë, Etrit Berisha si dhe sulmuesi i Kosovës, Milot Rashica, janë përzgjedhur në formacionin e javës të publikuar nga SofaScore për ndeshjet e xhirove të shtata të kualifikueseve të kampionatit europian.

“Gardiani” kuqezi e mbajti portën e paprekur në ndeshjen ndaj Çekisë. Paraqitja e kapitenit është vlerësuar me notën 8.6 falë pritjeve të tij. Dhe portieri nga Prishtina është përfshirë mes më të mirëve.

Lexo edhe: 

Nga porta në sulm, Milot Rashica gjithashtu është pjesë e këtij formacioni, duke u rreshtuar përkrah francezit Kylian Mbappe dhe belgut Dodi Lukebakio.

Me dy gola dhe një asist në suksesin 0-3 kundër Andorrës, Milot Rashica ka marrë notën më të lartë: 9.8.

Ndërkohë kujtojmë se dhe goli i Jasir Asanit që zhbllokoi duelin kundër çekëve, është mes golave kandidatë për tu zgjedhur si goli më i bukur.

Votimi realizohet në faqen e UEFA-s. Asani ka arritur që në dy raste të fitojë çmimin e golin më të bukur.

Me realizimet e tij fantastike kundë Moldavisë dhe Polonisë në “Air Albania”.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...