Serie A

Përfundojnë bonuset për Interin, ndaj Cagliarit objektivi i vetëm, fitorja

Për Interin bonuset kanë përfunduar, deklaratë kjo e trajnerit Luciano Spalletti. Sot në mbrëmje zikaltrit do të sfidojnë Cagliarin në San Siro me një objektiv të vetëm fitoren për të vazhduar luftën për të kapur zonën Champions në fund të kampionatit. Në sfidën hapëse të javës së 33-të të Serisë skuadra e Spallettit duhet të gjejë golat dhe fitoren që i mungojnë prej 3 ndeshjesh. Icardi dhe Perisic duhet t’i bëjnë më mirë detyrat e tyre pasi Championsi për Interin kalon nga kjo sfidë e lehtë në letër por delikate në fushë. Megjithatë në 6 javët e mbetura, takimi ndaj Cagliarit konsiderohet edhe si më i lehti për zikaltrit pasi skuadra sarde në këtë ndeshje do të ketë edhe disa mungesa të rëndësishme siç janë dy mesfushorët talenti Barella dhe Cigarini të cilët janë të skualifikuar për shkak kartonësh, pa harruar mungesat e Dessenas, Deiolas dhe Joao Pedros. Te Interi grupi është i plotë pasi Spalletti ka rikuperuar Vecinon i cili do ta nisë ndeshjen nga stoli, ndërkohë që Brozovic rikthehet titullar në kabinën e regjisë pas mungesës për shkak pezullimi në transfertën e Bergamos ndaj Atalantës. Me një fitore Interi do të ngjitej përkohësisht në vendin e 3-të ndërkohë që Spalletti ashtu si ndaj Atalantës dhe përballë Cagliarit pritet të aplikojë skemën me 3 mbrojtës. Por të apasionuarit e futbollit italian mbrëmjen e kësaj të marte përveç ndeshjes Inter-Cagliari në ekranin e Supersport do të kenë mundësi të ndjekin edhe takimin shumë interesant të javës së 36-të të Serisë B, Citadella-Palermo.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency