Abissnet Superiore

Përfundon ndeshja e Kategorisë së Parë, Egnatia mëson kundërshtarin e Play-Out

Korabi triumfoi në ndeshjen e “Play-Off-it” të Kategorisë së Parë, teksa në stadiumin Niko Dovana të Durrësit mposhti me rezultatin 3-2, Apoloninë. Ndeshja nisi me një ritëm tejet të lartë dhe pesë minutat e para dhuruan dy gola. Ishte Korabi që shënoi një gol nga “tuneli” duke qenë se e pa veten në avantazh prej minutës së parë teksa festuan falë realizimit të Segerso Gecit, ndërsa katër minuta më pas Jeton Krasniqi riktheu ekuilibrat.

Me barazimi 1-1 u mbyll pjesa e parë, ndërkohë në fraksionin e dytë, Sokol Mziu riktheu në avantazh dibranët në minutën e 65-të të sfidës. Pavarësisht përpjekjeve të Apolonisë, Taulant Marku realizoi edhe golin e tretë për Korabin duke siguruar suksesin ndërsa edhe kartoni i kuq në minutën e 83-të i marrë nga Nikolin Duka nuk mund t’i prishte festën dibranëve që në minutën e 95-të pësuan golin e dytë, por që Apolonisë i shërbeu vetëm për statistikë.

Kujtojmë se tashmë, Korabi ka një provë të vështirë për t’u ngjitur në elitën e futbollit shqiptar duke qenë se i duhet të mposhtë në Play-Out, vendin e tetë të Superiores, Egnatian.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Ligue 1 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Auxerre
0
0
0
0
0
0
0
0
2Lille
0
0
0
0
0
0
0
0
3Lorient
0
0
0
0
0
0
0
0
4Monaco
0
0
0
0
0
0
0
0
5Nantes
0
0
0
0
0
0
0
0
6Nice
0
0
0
0
0
0
0
0
7PSG
0
0
0
0
0
0
0
0
8Strasbourg
0
0
0
0
0
0
0
0
9Ajaccio
0
0
0
0
0
0
0
0
10Angers SCO
0
0
0
0
0
0
0
0
11Brest
0
0
0
0
0
0
0
0
12Clermont
0
0
0
0
0
0
0
0
13Montpellier
0
0
0
0
0
0
0
0
14Reims
0
0
0
0
0
0
0
0
15Troyes
0
0
0
0
0
0
0
0
16Olympique Marseille
0
0
0
0
0
0
0
0
17Toulouse
0
0
0
0
0
0
0
0
18Lens
0
0
0
0
0
0
0
0
19Rennes
0
0
0
0
0
0
0
0
20Olympique Lyonnais
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency