Connect with us

Hi, what are you looking for?

Tenis

Përgatitet rikthimi i bujshëm, Federer gati për Wimbledon

Roger Federet pritet të rikthehet në Wimbledon, natyrisht jo për të dhuruar magjinë në fushat e tenisit, por në funksionin e një analisti. Mediat britanike kanë bërë të ditur se tenisti, i cili pak muaj më parë u tërhoq pas një karriere fantastike, është gati për të nisur një aventurë të re si një specialist në studio.

Federer është në bisedime me BBC dhe mund të jetë blerja më e re e gjigantëve mediatik, me zviceranin që është një ikonë e tenisit e natyrisht me pozicionin e tij do të tërhiqte jo pak audiencë. Gjasat janë që palët të arrijnë marrëveshjen dhe 41-vjeçari të jetë pjesë e Wimbledon që këtë edicion, këtë herë i veshur me kostumin e analistit.

Federer ka patur një karrierë fantastike me 22 Grand Slame te fituar, duke thyer shumë rekorde. Megjithatë, ai mori vendimin për të lënë këtë sport e për t’iu dedikuar familjes, por në anën tjetër për të duket se do të ketë vend gjithmonë në sportin që i dedikoi jetën e tij.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...