Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Përgatitjet anti-Angli/ Kapiteni i Spanjës “ok”, rikthehet Carvajal

Alvaro Morata zbriti në fushë me shokët për stërvitjen e Spanjës mëngjesin e së enjtes në Donaueschingen. Në vend grumbullimin e kombëtares La Roja.

Me Spanjën që zbriti për herë të parë në fushë pas ndeshjes me Francën, sulmuesi duket se  ka kaluar problemin e goditjes që mori pas sfidës gjysmëfinale.

Kur kapiteni i skuadrës së Luis De la Fuentes u godit nga një personel i sigurisë që po ndiqte një tifoz spanjoll. I cili kishte hyrë në fushë duke festuar fitoren përballë Francës.

Lexo edhe: 

Përveç Pedrit, jashtë Europianit për dëmtimin që pësoi pas ndërhyrjes nga Kroos në sfidën me Gjermaninë, në stërvitjen e mëngjesit nuk mori pjesë as Jesus Navas.

Për shkak të një bezdisjeje muskulore. Për finalen me Anglinë (14 korrik) rikthehet Dani Carvajal, titullari në rolin e mbrojtësit të djathtë. Me lojtarin e Realit që ishte i pezulluar në gjysmëfinale.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Itali

Juventus zyrtarizoi para disa ditësh firmën me portierin Michele Di Gregorio që sezonin e shkuar ishte pjesë e Monzas. Bardhezinjtë paguan 18 milionë euro...

Futboll

Sulmuesi nga Guinea, Serhou Guirassy, i cili zhvilloi një sezon të mrekullueshëm me Stuttgartin, ishte i zgjedhuri për sulmin e Borussias së Dortmundit, që...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...