Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Përgjigjja e Ceferinit për ndërhyrjen e Veliajt: S’komentoj aktorë lokalë

Presidenti i UEFA-s, Ceferin, ka një mesazh edhe për kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, si orkestruesi i sulmeve të pandalshme ndaj komunitetit të futbollit, duke dashur  të ndikojë në procesin zgjedhor të FSHF-së.

“Nuk dua të hyj në deklaratat që vijnë nga aktorë lokalë. Gjëja më e rëndësishme këtu është që kjo situatë nuk e ndihmon futbollin shqiptar. Duhet të ketë qetësi, ne jemi gati të ndihmojmë që çdo gjë të jetë e qetë, çdo gjë duhet të jetë transparente dhe me qeverisje të mirë.”

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...