Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Perisic hyn në histori, vetëm Messi dhe Mbappe kanë statistika më të larta

Ivan Perisic, autori i golit të barazimit 1-1 të Kroacisë me Japoninë, mori pjesë aktive në 10 gola në 14 ndeshje në Kupën e Botës.

Që kur mbrojtësi kroat bëri debutimin e tij në këtë kompeticion në vitin 2014, vetëm Lionel Messi (12 – tetë gola, katër asistime) dhe Kylian Mbappe (11 – nëntë gola, dy asistime) janë përfshirë në më shumë gola.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...