Premier League

Perisic largohet nga Interi dhe Italia, zgjedh një tjetër skuadër për të vijuar karrierën

Ivan Perisic ishte një ndër lojtarët më të mirë të Interit në sezonin që sapo përfundoi. Anësori ofensiv kroat shënoi 8 gola dhe dhuroi 7 asiste në Serie A, kampionat ku nuk do të luajë më.

33-vjeçari del lojtar i lirë më 30 qershor, teksa karrierën do e vazhdojë në Premier League. Drejtuesit e Interit i kanë bërë një ofertë, por Perisic nuk ka ndërmend të rinovojë.

Në ishull e duan Chelsea dhe Tottenham. “Blutë e Londrës” kanë probleme sa i përket pronësisë së klubit, ndërsa Antonio Conte insiston ta marrë në skuadrën e tij.

Oferta e Tottenham plotëson dëshirat e sulmuesit të majtë: kontratë 2-vjeçare dhe pagë sezonale 6 milionë euro. Lojtari ballkanas tundohet nga ideja për të luajtur në Premier League.

Te Tottenham presin përgjigjen e tij përfundimtare, që pritet të jetë pozitive. Perisic fitoi titullin, Kupën dhe Superkupën e Italisë me Interin, ndërkohë që po pret të nisë një tjetër aventurë me Conten si trajner.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Real Madrid
38
26
8
4
80
31
+49
86
2Barcelona
38
21
10
7
68
38
+30
73
3Atletico Madrid
38
21
8
9
65
43
+22
71
4Sevilla
38
18
16
4
53
30
+23
70
5Real Betis
38
19
8
11
62
40
+22
65
6Real Sociedad
38
17
11
10
40
37
+3
62
7Villarreal
38
16
11
11
63
37
+26
59
8Athletic Club
38
14
13
11
43
36
+7
55
9Valencia
38
11
15
12
48
53
-5
48
10Osasuna
38
12
11
15
37
51
-14
47
11Celta de Vigo
38
12
10
16
43
43
0
46
12Rayo Vallecano
38
11
9
18
39
50
-11
42
13Elche
38
11
9
18
40
52
-12
42
14Espanyol
38
10
12
16
40
53
-13
42
15Getafe
38
8
15
15
33
41
-8
39
16Mallorca
38
10
9
19
36
63
-27
39
17Cadiz
38
8
15
15
35
51
-16
39
18Granada
38
8
14
16
44
61
-17
38
19Levante
38
8
11
19
51
76
-25
35
20Deportivo Alavés
38
8
7
23
31
65
-34
31


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency