Connect with us

Hi, what are you looking for?

Segunda Division

Periudhë e errët për vëllezërit Lukaku, Jordan merr lajmin e keq

Momente të vështira për vëllezërit Lukaku. Ndërkohë që Romelu ka humbur shumë nga shkëlqimi i tij dhe po zhgënjen me performancat e tij tek Interit, Jordan ka mbetur pa skuadër.

Anësori i majtë u transferua si lojtar i lirë në verë nga Lazio te Ponferradina, në La Liga 2. 28-vjeçari firmosi deri në vitin 2024 me klubin iberik, por palët kanë ndërprerë bashkëpunimin mes tyre.

Jordan Lukaku zhvilloi vetëm tetë ndeshje në fazën e parë me Ponferradinën, teksa për herë të fundit ka zbritur në fushë në muajin nëntor.

Forma e dobët sportive detyroi drejtuesit e klubit spanjoll që të mbyllnin bashkëpunimin me ish-lojtarin e kombëtares së Belgjikës.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...