Itali

Përjashtohet mundësia “Inter”/ Roma, gati të nisë punën për afrimin e Dybalas

Pas ndeshjes së fundit të Dybala-s në “Allianz Stadium” në barazimin 2-2 me Lazion, mediat italiane vazhdojnë ta lidhin futbollistin argjentinas me një transferim të mundshëm te Roma.

Interi nuk shihet më si favorit në garën për sulmuesin e Juventusit, të cilit i përfundon kontrata me “Zonjën e Vjetër” më 30 qershor dhe duke qenë se mes palëve nuk u gjet kompromisi për vazhdimësinë, argjentinasi u dha lamtumirën mbështetësve të tij në Torino, në ndeshjen e fundit të luajtur në shtëpi.

Dybala raportohet se u ka thënë disa tifozëve në stadium se nuk do t’i bashkohej kurrë Interit.

Kështu, “zikaltërit” e Simone Inzaghit nuk konsiderohen më si destinacioni i preferuar i Dybala-s.

Nga ana tjetër, Roma tashmë është favorit i fortë për të marrë 28-vjeçarin. Mbetet për t’u parë nëse Dybala do të shikojë tregun jashtë apo do të fokusohet në Itali me klubin kryeqytetas gati për të bërë një avancim.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Ligue 1 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Auxerre
0
0
0
0
0
0
0
0
2Lille
0
0
0
0
0
0
0
0
3Lorient
0
0
0
0
0
0
0
0
4Monaco
0
0
0
0
0
0
0
0
5Nantes
0
0
0
0
0
0
0
0
6Nice
0
0
0
0
0
0
0
0
7PSG
0
0
0
0
0
0
0
0
8Strasbourg
0
0
0
0
0
0
0
0
9Ajaccio
0
0
0
0
0
0
0
0
10Angers SCO
0
0
0
0
0
0
0
0
11Brest
0
0
0
0
0
0
0
0
12Clermont
0
0
0
0
0
0
0
0
13Montpellier
0
0
0
0
0
0
0
0
14Reims
0
0
0
0
0
0
0
0
15Troyes
0
0
0
0
0
0
0
0
16Olympique Marseille
0
0
0
0
0
0
0
0
17Toulouse
0
0
0
0
0
0
0
0
18Lens
0
0
0
0
0
0
0
0
19Rennes
0
0
0
0
0
0
0
0
20Olympique Lyonnais
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency