Futboll

Përkeqësim i situatës dhe futbollistë të prekur nga Covid-19, Maqedonia e Veriut vendos mbylljen e sezonit

Këshilli Drejtues i Federatës së Futbollit në Maqedoninë e Veriut mori sot vendimin për të ndërprerë përfundimisht sezonin 2019-2020, për shkak të situatës së krijuar me përhapjen e pandemisë Covid-19.

Futbolli në shtetin fqinj ishte ndërprerë që prej muajit mars, por disa ditë më parë u vendos për rifillimin dhe klubet kishin nisur përgatitjen në fushë, megjithatë sot do të duhet të shpërndahen sërish dhe të mendojnë për sezonin e ardhshëm.

Situata me pandeminë në Maqedoninë e Veriut ka ardhur duke u përkeqësuar me hapjen graduale të vendit, ndaj sot u vendos që në qytetet e mëdha të rikthehet sërish izolimi, për të mos lejuar daljen nga kontrolli.

Duke ndjekur gjendjen shëndetësore në vendin tonë, veçanërisht në ditët e fundit dhe situatën me testet pozitive me Covid 19 të konfirmuara te disa futbollist te Renova dhe Shkëndija dhe më pas procesi i vetë-izolimit, Këshilli Drejtues solli vendim ta ndërpretë sezonin garues 2019/20 në Ligën e Parë.”, thuhet në komunikatën e FFM-së.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency