Serie A

Përmbysje ‘e çmendur’, Napoli mban gjallë shpresat për titull

Napoli është rikthyer te fitorja në Serinë A, teksa ka mposhtur Chievon me rezultatin 2-1, në një takim të ‘çmendur’ për nga mënyra se si rrodhën ngjarjet. Skuadra e Sarrit shpërdoroi jashtëzakonisht shumë raste në pjesën e parë, teksa në fillim të pjesës së dytë Mertens gaboi edhe një 11-metërsh.

Gjërat u komplikuan akoma edhe më shumë në minutën e 73-të, kur Stepinski kaloi Chievon në avantazh, duke bërë që në ‘San Paolo’ të pllakosë heshtja.

Kur dukej se çdo gjë do të mbaronte ashtu dhe se Napoli do të duhej të priste një tjetër sezon për të synuar titullin, Arkladius Milik barazoi shifrat në minutën e 89’, duke rikthyer në lojë Napolin.

Më pas, në mionutën e 3-të shtesë ishte Diawara që shënoi golin e dytë për skuadrën e Sarrit, duke çuar peshë publikun që po largohej nga shkallët e stadiumit. Me këtë fitore Napoli ruan distancën prej 4 pikësh me Juventusin, duke mbajtur ende gjallë shpresat për një rokadë titulli në renditje.

Në takimet e tjera të mesditës në Serinë A, Crotone dhe Verona fituan minimalisht 1-0 ndaj Bolognës dhe Cagliarit, duke e bërë edhe më interesante luftën për mbijetesë.

Torino mposht pas 24 vitesh në shtëpi Interin, vendos Ljajic

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency