La Liga

Përmbysje spektakolare ndaj Sevillas, Eibar “e bën sefte” në kampionat

Eibar ka pritur javën e 6 për të marrë fitoren e parë në kampionat dhe e kë barë këtë në një mënyrë spektakolare, duke përmbysur rezultatin ndaj Sevillas në shtëpi, nga 0-2 në pjesën e parë, në 3-2 në përfundim të sfidës.

Andaluzianët vinin pas humbjes minimale 0-1 ndaj Realit të Madridit dhe ishin të karikuar për të marrë 3 pikët në transfertën e sotme, ndërsa në 45 minutat e para bënë ndeshjen perfekte, duke shënuar dy herë me anë të Ocampos dhe Torres.

Kaq mjaftoi që të besuarit e Julen Lopeteguit ta merrnin lehtë pjesën e dytë, duke menduar se kishin arkivuar tashmë suksesin, por vendasit e Eibar u zgjuan në minutën e 65-të, kur Orellana rihapi takimin pas ekzekutimit të saktë të një 11-metërshi.

Më pas ishte Pedro Leon që shënoi golin e barazimit në minutën e 77’ dhe vetëm 5 minuta më vonë, Cote gjeti golin e fitores, duke “ngritur në peshë” publikun vendas, që iu gëzua kështu suksesit të parë në kampionat.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency