Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Përmbytjet në Itali, Federata e Futbollit del zyrtarisht me një vendim

Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit (FIGC),Gabriele Gravina, ka njoftuar që të mbahet një minutë heshtje përpara fillimit të ndeshjeve këtë fundjavë (në të gjitha kategoritë).

Një vendim ky për të nderuar viktimat e përmbytjes që goditi zonën e Emilia-Romagna.

Lexo edhe:

“Në një moment kaq të vështirë, futbolli italian është pranë personave të prekur dhe bashkohet me ngushëllimet për familjet që kanë humbur një të dashur” – tha Gabriele Gravina.

Lajme të tjera

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...