Lajme

Përmbytjet në Mallorca, ja gjesti i Nadal!

6 të vdekur, dëme të pallogaritshme dhe shumë persona të mbetur të pastrehë është ky bilanci që shkaktuan përmbytjet katastrofike që goditën ishullin e Mallorcas mbrëmjen e së mërkurës. Siç raporton El Pais është i madh numri i personave të zhdukur. Majorkeni më i famshëm në botë përkon të jetë Rafa Nadal, i lindur dhe rritur në ishullin mesdhetar të Spanjës që njëherazi ka mbetur i përfshirë në këtë situatë kaotike. I tronditur nga tragjedia tenisti 32-vjeçar ka nisur nga puna vullnetare duke dhënë kështu kontributin e tij në komunitet. Pasi ka hapur dyert për të mirëpritur vitkimat e përmbytjeve është rreshtuar për të liruar rrugët e mbuluara nga balta. Rafa ka hapur dyert e strukturës së tij akademisë Rafa Nadal për të gjithë ata që e gjejnë veten të pastrehë apo kanë nevojë rimarin forcat.

“Është një ditë e trishtueshme për Mallorcan shkruan numri 1 i tenisit botëror në rrjetet sociale, Ngushëllimet e mia shkojnë për të gjithë familjarët e viktimave. Në këtë situatë hapim dyert e akademisë për të mirëpritur këdo që ka nevojë.” Për t’u vlerësuar gjesti i Rafael Nadal.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency