Kategoria Superiore

Përmeti: Fusha është optimale, na ndihmoi ngritja e temperaturave

Shefi i klubit të Skënderbeut, Ilirjan Përmeti ishte në një lidhje direkte me emisionin ‘Gol pas Goli” ku foli për lëvizjet e shumta në merkato nga ana e korçarëve, por edhe ultimatumin për pastrimin e terrenit në stadium.

Pse ka kaq shumë lëvizje në merkato në klubet shqiptare?
Po flasim për një sezon jo shumë të zakonshëm për ne, pasi gjithmonë kemi pasur një strategji, me një bërthamë ekipi dhe shumë pak lëvizje nga merkatoja në merkato, maksimumi 2-3 emra. Këtë vit bëmë shumë ndryshime, pasi patëm probleme me kohën dhe nuk mundëm të bëjmë vlerësimet e duhura. Gjithsesi kemi emra të shumtë dhe them se do ia dalim të mbijetojmë.

Ka pasur një kërkesë për pastrimin e fushës nga Federata?
Ka pasur aludime që pas ndeshjes ndaj Partizanit, por duhet të dimë se kur dëbora bie një apo dy ditë para ndeshjes dhe temperaturat janë nën zero, është e pamundur të heqim dëborën. Këtë herë ishte e më e lehtë ta pastronim, pasi u ngritën edhe temperaturat, përveçse patëm më shumë kohë. Sot kemi një terren të mirë dhe besoj se do të luhet një ndeshje cilësore.

A keni ndonjë strategji për të kërkuar amnisti për dënimin?
Klubi natyrisht që ka avokatë dhe zyrën e tij ligjore, që do e ndjekë çështjen në të gjitha organet e mundshme. Do e ndjekim me interes, për ta hequr dënimin. Shpresoj që klubet e tjera të na bëjnë krenarë, siç ka ndodhur me Skënderbeun. Shpresoj që një ditë të rikthehemi sepse është problem për gjithë qytetin dhe futbollin shqiptar. Nuk mendoj se ndonjëri do thotë se Skënderbeu s’na ka bërë krena

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency