Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Perotti pjesë e projektit të Di Francescos, Roma bën gati rinovimin

Roma po përgatit rinovimin e kontratës me Diego Perottin, deri në vitin 2021. Sulmuesi në këtë sezon ka realizuar 2 gola për verdhekuqtë dhe ka dhënë 1 asist. Kontrata aktuale e argjentinasit skadon në 2019, por sipas mediave italiane, Roma është gati t’i ofrojë marrëveshjen e re, që do ta mbante në “Olimpico” deri në vitin 2021. Bisedimet janë ende në fazën fillestare, por dëshira e 29-vjeçarit është të qëndrojë në klubin e kryeqytetit italian.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...