Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Përplasi keq kokën dhe humbi ndjenjat në fushë, zbulohet gjendja e Varga-s

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së rëndë që pësoi në kokë.

Një situatë që solli ndërprerjen e menjëhershme të ndeshjes në minutën e 70’, ndërsa u desh ndërhyrja e shpejtë e mjekëve për të shpëtuar lojtarin e Hungarisë, i cili u nxor me barelë nga fusha e lojës.

Lexo edhe:

Së fundmi janë bërë me dije detaje të reja nga gjendja e 29-vjeçarit, i cili raportohet se është në gjendje të qëndrueshme në një nga spitalet e Stuttgart-it.

Varga raportohet se kishte hapur sytë dhe kishte qëndruar ulur për gati 10 minuta para se të largohej me barelë nga fusha.

“Gjendja e Barnabas Varga është stabël! Lojtari është aktualisht në një spital në Stuttgart! Ne do t’ju informojmë menjëherë nëse ka ndonjë lajm për gjendjen e tij!”-bën me dije Federata Hungareze e Futbollit.

Lajme të tjera

Featured

Thomas Strakosha është zyrtarisht lojtari më i ri i skuadrës së AEK Athens. Këtë lajm e ka konfirmuar vetë klubi grek përmes rrjeteve sociale,...

Merkato

Roberto De Zerbi ka nisur aventurën në stolin e Marseille, teksa në krye të listës së përforcimeve ka vendosur sulmuesin e talentuar të Interit...

Futboll

Ronald Koeman ka konfirmuar se ai synon të vazhdojë punën e tij si trajner i Holandës, pavarësisht faktit se së fundmi gruaja e ti...

Itali

Juventus zyrtarizoi para disa ditësh firmën me portierin Michele Di Gregorio që sezonin e shkuar ishte pjesë e Monzas. Bardhezinjtë paguan 18 milionë euro...